Apie Kutaisį

Kutaisis – Gruzijos Imeretijos regiono centras, antras pagal dydį šalies miestas. Daug šimtmečių lankytojus viliojantis didmiestis įsikūręs Rionio upės pakrantėje, maždaug už 220 kilometrų į vakarus nuo Gruzijos sostinės Tbilisio. Kutaisio istorija – ilga ir intriguojanti: manoma, kad tada Aea/Aia vadintas miestas buvo garsaus graikų didvyrio Jasono, vedusio argonautus, tikslas. Kutaisis vadinamas vienu iš seniausių pasaulio miestų. Kadaise jis buvo Kolchidės karalystės, gyvavusios dar XIII a. pr. Kr., sostinė. Vėliau tai buvo klestinčios Abchazijos karalystės sostinė, o XX a. Kutaisis buvo vienas iš pagrindinių Gruzijos industrijos centrų.

Dabar Kutaisis – svarbus kultūros centras. Mieste puoselėjamos amžių senumo tradicijos, juntamos kiekviename žingsnyje. Norintiems aplankyti miestą, kuris visai nepanašus į kitus garsius ir kai kam galbūt jau matytus vakarų Europos didmiesčius, Kutaisis – idealus kelionės tikslas. Tai yra nepakartojamo grožio miestas. Jame susipina ilgaamžė istorija, unikali kultūra ir tradiciniai menai. Šiame mieste gyveno daugybė garsių poetų, rašytojų, mokslininkų, kompozitorių, lingvistų, dailininkų ir olimpinių žaidynių dalyvių. Viena iš Kutaisyje gimusių garsenybių – dainininkė Katie Melua. Ji kartu su šeima turėjo palikti savo tėvynę dėl tuo metu vykusio karo.

Bet dabar apsilankę Kutaisyje pamatysite ne praeityje įstrigusį miestą, o žadą atimančią vietą, kurioje harmoningai susipina senoji ir modernioji architektūra. Šis senas miestas – tikras lobynas antikos ir istorijos entuziastams. Čia lankytojus stebina XI a. statyta Bagračio katedra ir Gelačio vienuolynas, dar vadinama tiesiog Kutaisio katedra, siaurų senovinių gatvelių išraižytas Mtsvane Kvavila kvartalas, miestą supantys seni vienuolynai bei įvairiausių eksponatų turintys muziejai. Progos pamatyti nuostabią senovinio miesto panoramą iš Gora parke esančio apžvalgos rato nepraleidžia nė vienas miesto svečias.

Šį Gruzijos miestą supa įvairi gamta. Jo vakarinėje ir pietinėje pusėje banguoja dirbami laukai, o rytuose ir šiaurės rytuose matosi dunksantys snieguoti kalnai. Šalia taip pat ošia žali miškai, po kuriuos mėgstama pasivaikščioti. Kutaisį kertanti Rionio upė – svarbus miesto elementas, o pavasarį virsta triukšminga kalnų upe. Mieste daug parkų, sodų, kuriuose galima atsipūsti ir pailsėti nuo saulės kaitros. Taip pat vienas iš pagrindinių traukos objektų čia – Prometėjaus uola, kurios vidus išties įspūdingas.

Norite sužinoti daugiau apie Kutaisį ir jo lankytinas vietas? Daugiau jus dominančia tema galite plačiau skaityti paspaudę nuorodas apačioje.

Skrydžiai į Kutaisį

Skrydžiai iš Kutaisio