Orai Kutaisyje

Kutaisis – žavus Gruzijos miestas, o jo gamtos grožis ir pastatų unikalumas užburs net visko mačiusius keliautojus. Vilioja? Tad kodėl neišbandžius, ypatingai, kai tokios geros lėktuvų bilietų Lietuva-Kutaisis kainos! Jei jau planuojate kelionę, nepamirškite pasidomėti svarbiausiais aspektais – lankytinomis vietomis, apgyvendinimu, susisiekimu, kainomis, kultūriniais skirtumais. Be viso to – patyrinėkite orų žemėlapį. Tai jus apsaugos nuo netikėtų šalčių, gausaus lietaus ar karščio bangų. Kutaisio orai nedaug skiriasi nuo lietuviškų, čia karštos ir drėgnos vasaros, o žiemos stingdančios ir sausos. Vidutinė temperatūra vasarą vidutiniškai pakyla iki 23 laipsnių. Šiluma pagrinde laikosi vasaros mėnesiais, o rudenį gan greitai pradeda vėsti. Žiemą termometro stulpeliai vidutiniškai nukrenta iki -9 laipsnių šalčio. Kutaisio, kaip ir visos Gruzijos, klimatui didelę įtaką daro kalnuotas paviršius ir Juodoji jūra.

Orai Kutaisyje

Kada geriausia keliauti į Kutaisį? Dažnai užduodamas klausimas, į kurį atsakymas priklauso tik nuo jūsų. Jei esate karščio fanatikai, jums gali būti per šalta net vasarą, na, bet jei nepernešate alinančio karščio, tuomet Kutaisis kaip tik jums. Kad būtų lengviau orientuotis, pateikiame kelis Kutaisio orų faktus:

  • Šilčiausia būna birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais ir rugsėjo pradžioje;
  • Šalčiausi mėnesiai: gruodis, sausis, vasaris;
  • Karščiausias mėnuo – liepa;
  • Šalčiausias mėnuo – sausis;
  • Daugiausiai kritulių iškrenta gegužės mėnesį;
  • Mažiausiai kritulių iškrenta sausio mėnesį.

Žinoma, gal karštoms atostogoms Kutaisis ir ne pati geriausia vieta, bet oras leis lengvai tyrinėti apylinkes, kopinėti kalnais ir lankyti įžymiausias vietas. Lietuvių tarpe vis labiau populiarėja kelionės į Gruziją šaltuoju sezonu, nes Kutaisio orai gruodį primena Kalėdas ir puikiai tinka sutikti žiemos šventes. Na, bet tikroji žaluma ir gamtos grožis atsiveria išsprogus medžių lapams birželio ir liepos mėnesiais.

Skrydžiai į Kutaisį

Skrydžiai iš Kutaisio